V našich dílnách nejen upravujeme a udržujeme věci z našeho fundusu, ale také vyrábíme dekorace na zakázku, ať už podle Vaší představy, nebo dovyrobíme dekorace, které již máme. Ty si pak můžete odkoupit, nebo půjčit s tím, že posléze zůstanou v našem fundusu – od toho se odvíjí i celková cena.  Kromě toho Vám můžeme zajistit a sehnat různé jiné rekvizity.

2009 – DEKORACE VE TVARU PŮLKY LODI

Vyráběli jsme pro Agenturu Helas a zůstalo v našem funusu. Zadání bylo udělat úzkou dekoraci ve tvaru lodi, ze které hosteska rozdávala dárky. Dekoraci jsme koncipovali jako stavebnici s možností v budoucnu ji rozšířit o další díly, k čemuž také došlo.

Následně jsme sami ve své režii vyrobili i druhou polovinu lodě. Nyní je stavebnice navržena tak, že může sloužit jako bar, jako interiérové či venkovní zastřešené pódium. Dekorace může stát v prostoru a být pohledová ze všech stran, nebo z ní lze použít jen libovolnou část a postavit ji „u zdi“.

2011 – PŘÍĎ KORÁBU PRO IMAX

Zadání bylo udělat na omezeném prostoru před vstupem do kina fotokoutek v podobě přídě korábu. Na podobnou možnost jsme už mysleli při návrhu první stavebnice lodi – stačilo vyrobit střední díl přídě s bodcem a použít mořskou pannu na příď, kterou  máme ve fundusu. Od zadání do realizace byl den a půl  – proto se vše dělalo jen na základě zcela jednoduchého náčrtku „zkusmo“  – první den přišlo zadání od klienta, druhý den už to stálo na Flóře…

2013 – KORÁB PRO ZNAČKU MORGAN / PRODUKCE MERTEL

Stavebnici lodi jsme pro festivalový stan značky MORGAN dotvořili do podoby úplného pirátského korábu – příď a boky již byly vyrobeny, stačilo navrhnout a vyrobit záď, která sloužil zároveň jako pódium pro herce.  Koráb byl s úspěchem použit i v roce 2014 a je v různých variantách k dispozici v našem fundusu.

2012 – PÓDIUM JAKO BUDKA POBŘEŽNÍ HLÍDKY – BEACH PARTY PRO DHL / PRODUKCE SKALIN

Zadání bylo vytvořit funkční zastřešené pódium pro DJ v podobě budky BAY WATCH (vedle toho bylo dalším úkolem dostat na střechu Chodova 20 tun písku, lehátka, slunečníky, bary…). Celá stavebnice je nadále k dispozici v našem fundusu. Je rozebíratelná na díly do velikosti 2×1 m a snadno přepravitelná dodávkou.

Výroba v našich dílnách a instalace:

2014 – DORT PRO CHLAPA

Na objednávku jsme vyrobili dort, kde plechovky s pivem tvořily číslici. Podobný dort rádi uděláme znovu.

2013 – PRŮCHOZÍ KULISA VLAKU PRO ZNAČKU HEINEKEN / ROYAL PARTY SERVIS

Zadáním bylo vytvořit v chodbě klubu SASAZU průchozí kulisu připomínající vlak z reklamy na Heineken ve stylu Jamese Bonda  – včetně zasněžené krajiny okolo a dalších dekorací prostoru.  Vlak jsme navrhli trochu „vystrčit“ i do prostoru sálu klubu, abychom využili pohledu zevnitř i zvenku a abychom využili nestejnou úroveň místních podlah (perón, koleje…). Nehodící se schody na ochozu sálu jsme museli zamaskovat jako zasněženou krajinu. Nástupní část vlaku navazovala na malé stylizované nádraží.  Vlak tvořily dle zadání tři vagóny – velící jaderný vagón ruské armády, chladicí vůz a šatnový vůz, kde hosté museli projít pověšenými kožichy na štendrech. Vagóny jsme zčásti vytvořili ze stavebnice jako by nýtovaných desek, kterou máme ve fundusu, a zčásti z rámů a panelů z jiných kulis. Důležité části se vyráběly pro tento účel namíru. Celý vlak je samozřejmě rozebíratelný na jednotlivé desky a panely snadno přepravitelné dodávkou.

Foto z instalace – celý vlak je samozřejmě rozebiratelný na jednotlivé desky a panely snadno přepravitelné dodávkou.

2010 – 2011  VÝROBA OBŘÍCH SOCH NA ZAKÁZKU PRO VÝSTAVU V OBCHODNÍCH CENTRECH

Na zákázku jsme vyráběli např. Sochu svobody, obřího filmového Oskara, ponorku kapitána Nemo aj. Následně jsme Sochu svobody a Oskara odkoupili a nyní jsou k dispozici v našem fundusu.

2012, 2013, 2014 – VÝROBA RŮZNÉHO VYBAVENÍ PRO ZNAČKU KINGSWOOD / AGENTURA HYPNOSIS

2009 – VÝROBA KULISY ORIENTÁLNÍHO PALÁCE PRO FIRMU FRESENIUS MEDICAL CARE / AFFAIR ADWERTISING

Na této akci jsme kromě kompletního dekoračního zajištění realizovali i program a mobiliář. Předmětem výroby byla funkční kulisa, která měla jednak zakrýt (jinak velmi hezké, ale pro tento účel nevhodné) nýtované nádrže a kontrukce v hlavním sále Ekotechnického muzea, jednak měla sloužit pro stínohru (tanečnice), jako pódium pro DJ a pro další program. Hala byla pojata jako orientální tržiště, ulice, ke které byla v kontrastu hlavní kulisa – palác sultána. Základem kulisy jsou sloupy s nasazovacími orientálními oblouky, postaveny v řadě dosáhnou délky 13 m a výšky kolem 6 m. Sloupy mají volitelnou výšku, lze z nich použít třeba jen jeden oblouk, kulisa je tak značně variabilní a lze z ní postavit i např. jako pekelnou bránu, nebo sloupy použít jako samostatné dekorace bez oblouků.

 

2011 – VÝROBA NOSÍTEK PRO CÍSAŘE A DALŠÍ DEKORACE NA ANTIKU PRO MEDIA CENTRAL

Zadáním bylo jednak odekorovat celou akci na klíč, dále vytvořit funkční nosítka pro oslavence a odekorovat klasický bílý nůžkový stan, který byl nutný jako funkční zastřešení oslavencova pódia. Nosítka jsou samozřejmě rozebíratelná na jednotlivé ploché díly, nesou je 2 nebo 4 „otroci“, mají nosnost 150 kg a jsou k dispozici v našem fundusu.

2009 – WESTERNOVÉ MĚSTO PRO SPOLEČNOST SAP

Tuto akci jsme produkovali na klíč, mimo jiné jsme vyráběli kulisy domů, stavebnice barů atd. Kulisy jsou rozebíratelné na jednotlivé panely a dají se sestavovat značně variabilně, jsou k dispozici v našem fundusu.

2011 – PSACÍ PULT PRO NEJDELŠÍ DOPIS JEŽÍSKOVI

Na zadání jsme vyrobili psací pult antik vzhledu, který umožňuje odvíjet několik set metrů dlouhou roli papíru. Vše s vyrábělo podle našeho zcela primitivního náčrtku. Myslelo se samozřejmě i na schůdky pro menší děti. Pult stále máme ve fundusu, i když je trochu veliký a častěji používáme jiné naše menší psací pulty. Byl na něm vytvořen český rekord „Nejdelší dopis Ježíškovi“, viz: http://www.dobryden.cz/ceska-databanka-rekordu-2011/nejdelsi-dopis-jeziskovi/

2011 – PRŮCHOZÍ RAKEV PRO SOUKROMOU FIRMU

Pro vánoční večírek soukromé firmy v upírském stylu jsme měli za úkol dostat na malé pódium management v rakvích. Pódium ale bylo malé a nešlo zvětšit, nebylo možné na něj umístit dostatek rakví. Proto jsme navrhli a realizovali katafalk s průchozí rakví, kterou vedení firmy nastupovalo na pódium přes venkovní balkón. Efekt podtrhovala světla a mlha stoupající z hrobu. Tuto průchozí rakev, včetně atypického dílu pódia se standardním vnějším rozměrem 2×1 m, máme stále ve fundusu.

2012 – DEKORACE PRO RESTAURACI U PIRÁTA, MĚLNÍK

Pro tento podnik jsme zajišťovali část stálé výzdoby a vyráběli část věcí na míru – mimo jiné vývěsní štít a lodní děla, která slouží jako reklama před restaurací a nesměla zabrat více jak 1×1 m. Zadání tak bylo vyrobit co nejvetší, baňatá děla, která nepřekročí daný půdorys.

2009 – BAMBUSOVÝ BAR PRO AKCI MF / PRODUKCE EVENTISIMO

Pro vánoční večírek MF jsme navrhli a vyrobili stavebnici bambusového baru, který dodnes slouží v našem fundusu.

2014 – ALCHYMIE, GOLEMOVÉ A KNIHOVNY PRO SPOLEČNOST QUIX

Zadáním bylo jednak příprava tří figur golemů, jednak tří stejných knihoven majících přesně zadanou šíři 1 m – kvůli mapingu,  projekci.  Vznikla tak stavebnice knihoven i samostatných podstavců použitelných i jednotlivě, vše zůstává v našem fundusu.

2014  – BAR VE TVARU BALÓNU

Vyvinuto pro akci, která se nakonec neralizovala. Vyrobené proutěné bary jdou použít jak v řadě pro dlouhý proutěný bar, tak pro čtvercovou gondolu.